Deniz Taşımacılığı

15.12.2020
413
Deniz Taşımacılığı

Arsi Lojistik olarak denizyolu taşımacılığında uzun yıllara dayanan, doğrudan bir deneyime sahibiz. Okyanuslar arası ticarette elde ettiğimiz tecrübemizi bu alanda verdiğimiz hizmetlere yansıtıyoruz. Okyanus ötesi taşımacılık yapan kuruluşlar ile bulunan yakın ilişkilerimiz sayesinde, birçok konuda özel çözümler üretebiliyoruz.

Her türlü yüke uygun çözümlerimizle hizmet verebildiğimiz bu alanda, komple ya da parsiyel konteyner taşımalarının yanı sıra, ağır yük olarak adlandırılan proje taşımalarını da gerçekleştirebiliyoruz. Uzman ekibimiz, konteyner dolumu ve boşaltımı, hızlı fiyatlandırma gibi konularda esnek çözümler sunuyor.

Günümüzde dünya ticaretinin %80’nini denizyolu taşımacılığı oluşturmaktadır. Arsi Lojistik, size sunduğu Türkmenistan Denizyolu ağı ile yüksek hacimli yükleriniz için daha güvenli ve daha çevreci lojistik çözümleri üretmektedir.

DENİZYOLU TAŞIMACILIĞININ TERCİH EDİLME SEBEPLERİ
 • Sanayi hammaddesini oluşturan yükler, denizyolu ile tek seferde ve büyük miktarlarda taşınabilmektedir. Bu açıdan denizyolu taşımacılığı diğer taşımacılık türlerine göre daha ekonomiktir.
 • Uluslararası taşımacılıktaki en güvenli lojistik türüdür. Özellikle karayolu ve havayolu taşımacılığında, ülkeler arası taşıma yapılırken, diğer ülkelerin karayolu ve havayolu sahaları kullanılmakta ve bu durum zaman zaman gerginliklere sebep olabilmektedir. Bu da ticareti olumsuz yönde etkilemektedir. Oysa ki denizyolu lojistiğinde ülkeler arası sınır aşımı problemi yaşanmamaktadır. Bu da büyük avantaj sağlamaktadır.
 • Yine tek seferde yüksek miktarlarda yük taşınabilme özelliği sebebiyle diğer taşımacılık türlerine göre enerji tüketimi azdır. Bu da hem maliyetler hem de doğal kaynaklar açısından olumlu etki yaratmaktadır.
 • Denizyolu taşımacılığının değişken maliyetleri oldukça azdır ve karayoluna göre yedi kat, demiryoluna göre üç buçuk kat daha ucuz; yakıt tüketimi bakımından da, karayolundan dört kat, demiryolundan iki kat daha ucuzdur.
 • Gelişmiş yükleme, boşaltma teknikleri ve limanların yapısal özellikleri sebebiyle denizyolu ile yapılan taşımacılık çok daha hızlıdır.
Bize Sorabilirsiniz
Teklif Formu

  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  Whatsapp
  Mustafa Ali Yiğitoğlu
  Mustafa Ali Yiğitoğlu
  Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?